עציצים צמחיה ועיצוב פנים

עציצים צמחיה ועיצוב פנים

מה לא נאמר על יתרונם של עציצים בסביבת המגורים הקרובה? הם קולטים רעלים, משחררים חמצן נקי לאוויר, הם סופגים אנרגיות שליליות ומקרינים חיות ושימחה. אני מאמינה שבכל חדר צריך לפחות עציץ אחד שכן הם מאירים את החדר. כחלק מההיערכות שלי לצילומי פרויקט חדש אני עוברת במשתלה האהובה עלי (משתלת עין חי ברחוב משה שרת בהוד השרון ) וממלאת את האוטו בעציצים לפיזור ברחבי הבית . הבית אינו שלם בלעדי הצמחייה  ובנושא זה כל המרבה הרי זה משובח. אנו חיים בחללים המעוצבים ובנויים מעשה ידי אדם, ולמרות ההישגים, העיצוב  והיצירתיות  אין להשוות שום עיצוב פנים אנושי עם פאר היצירה, המורכבות והיופי שיש אפילו בעלה בודד אחד.

לכל המתקשים בהשקיה, אני ממליצה לבחור יום קבוע בשבוע, (אני ממליצה על יום שישי) ולהכריז עליו כיום ההשקיה. עצם הטיול ברחבי הבית ומתן מים מחיים ותשומת לב לצמחיה יכול להפוך לרגע של מדיטציה, פעולה מחייה הן לצמחים והן לנו. למתקשים ממש יש עציצים בשרניים יפיפיים שאינם דורשים הרבה השקיה והם עמידים למדי. למרות אהבתי הגדולה לקקטוסים, קשה לי להמליץ עליהם לתוך הבית, לדעתי, הם מתאימים יותר באופיים לחוץ.

באופן קצת חריג לארץ, אני מקפידה למקם עציצים בחדר האמבטיה, בחו”ל התופעה מאוד נפוצה והיא אהובה עלי במיוחד. בכל הדירות שעברתי בחיים הקפדתי לממלא בעציצים את חדר האמבטיה, כשגרתי בניו יורק הצמחייה כיסתה את כל החדר, אהבתי לדמיין שאני בג’ונגל או לפחות בהודו באיזה שדה. הישיבה בשירותים הפכה לזמן גינון יקר מפז.

אז  היכן למקם ?  ריכזתי לכם טיפים ורעיונות למיקום עציצים בחדרים השונים

בחדר האמבטיה – על ארון גבוה, על מדף מעל לאסלה או במדרגה שהניאגרה הסמויה יוצרת. במקרים שיש מקום ניתן למקם עציץ קטן על משטח השיש, הוא מעניק נקודה יפה להתמקדות והעין מדלגת על הבלגן של מברשות השיניים , הסבון וכד’. אפשרות נוספת היא לתלות מהתקרה, המקרמה חזרו ובגדול. מומלץ להקפיד שהעציץ יהיה בגובה המאפשר השקיה נוחה.

בסלון – בפינה שנוצרת בין הספות, ליד הספרייה, במבואת הכניסה לבית, ביציאה למרפסת , מצדי שידת הטלוויזיה או עליה.

במטבח – כל מקום אפשרי בסמוך לחלון יהיה אידאלי, ניתן להניח על עדן החלון או לתלות מהתקרה. לרב מאוד קשה למצוא מקום פנוי במטבח שכן כל פינה מנוצלת לפונקציונליות מרבית.

חדר שינה – ניתן למקם עציצים משני צדי המיטה, ליד החלון או ליד הכורסה, אם יש.

Saved from Pinterest
indulgy.com

הקפידו על כלים יפים לצמחיה ואל תסתפקו בפלסטיק החום.

הימנעו מעציצים רעילים. 

אל תישכחו שעציצים אינם מהווים תחליף לפרחים של יום שישי אבל זה כבר בפוסט אחר.

אתם מוזמנים לצפות במגוון דוגמאות חיות של שילובי צמחיה ועיצוב בלוח הירוק שלי בחשבון

הפינטרסט.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support