סיפור פרוייקט – משרדי חברת אוגלים

סיפור פרוייקט – משרדי חברת אוגלים

תכנון משרדי אוגלים היה פרויקט מושלם. מה זה אומר פרויקט מושלם?

משרד עם אופי מובהק, חברת בניה ותיקה ומשפחתית שעוסקת בבניית מבני ציבור וחינוך החליטה להתמקם בבנייני אקרו נדל”ן החדשים באזור התעשייה ברעננה.

תכנון משרדים קומפלט מרמת המעטפת ועד לסטיילינג של העציצים –  כי אני טוטאלית ואוהבת להיות אחראית להכל כולל הכל.

הלקוחות מביני עניין שמעריכים איכות, עם דרישות מדויקות וברורות, שראו לנכון להקצות תקציב יפה לעיצוב המשרדים.

ביצוע ע”י מקצוענים עם מנגנון פיקוח פנימי וקבלני משנה שהם חברים וקולגות של הלקוחות כך שהם נתנו את המיטב שלהם ובאהבה גדולה.

היכרות מוקדמת עם הלקוחות –  הנסיבות המיוחדות הביאו לכך שסיימנו את עיצוב והבניה של המשרדים, החברה התרחבה והיה צורך לעבור למשרדים גדולים יותר. הזדמנות פז מבחינתי , כזו שאינה חוזרת,  לשדרג עיצוב קיים, לקחנו את כל הטוב שייצרנו במשרד הראשון ושידרגנו את הדרוש שדרוג. בפרוייקט שני משותף היכרות ואמון הדדי נותנים את אותותם והכל הולך חלק יותר.

חלופות עיצוביות לאלמנט המידוף

לקיר הגרעין חיפשנו אלמנט עיצובי, שיהיה גם פרקטי ויכיל איחסון אבל בעיקר שיקנה למשרד את האופי היחודי שלו, רצינו להתחבר לאלמנטים מעולם הבניה וגם להראות יכולת ביצוע מוקפדת ומהודקת. בחרנו להשתמש בעמודי מסקו המאוד נפוצים באתרי בניה, עליהם תלינו יחידות מידוף בשילוב של עץ אלון, רשת מתכת ועבודה עם גווני כחול מסמלי עבודת הכפיים שגם מתחברים ללוגו של החברה.

את דלפק הקבלה והבר במטבחון עיצבנו עם גריד אלכסוני אפור שמתכתב עם פרקט העץ בצורת עצם-דג.

החלל הקיים חייב מסדרון ארוך יחסית, כדי להכניס בו עיניין שיחקנו עם פתיחות מול סגירות חלק מהמשרדים קיבלו מחיצות שקופות אקוסטיות וחלק קירות גבס עם חלונות פנימיים. העיצוב נוצר ע”י משחק עם חלונות בתצורה של לבני בניה עם מסגרות שחורות התואמות לדלתות הזכוכית.

תקרה – החלטנו ללכת על תקרה חשופה המראה את כל המערכות התפעוליות. תקרה חשופה, בניגוד לסברה הרווחת, דורשת תקציב יותר גדול, תאום מערכות מדוייק ואיכות ביצוע בלתי מתפשרת, אבל כל אלו ניכרים בתוצאה. תעלות מיזוג האוויר ותעלות החשמל נצבעו בגוון אחיד , לתאורת המסדרון נתלו פרופילי תאורה דקים במקצב גלי, יש להעריץ את דיוק קבלן החשמל בתליית הגופים.

בפינת ההמתנה רצינו לתת ביטוי לתחושה המשפחתית של המשרד, בחרנו ספות נוחות וגוונים מחבקים, מעל מיסגרנו ותלינו תכניות עבודה מקוריות וסנטימנטליות של האב מייסד המשרד .

המטבח פעיל ואקטיבי ומשמש את העובדים ואת האורחים באופן חופשי. היה חשש מצורך לשמור על הסדר והנראות כשהמטבח פתוח למסדרון. בזכות דלת יציאת חירום שחייבה השארת מעבר מיותר, הוחלט על המטבח הפתוח כהתרחבות של המסדרון. המעבר לדלת היציאה משמש כחלל שימושי לישיבה. יצרנו  דלפק בר מוגבה שגם מסתיר את משטח העבודה והבלגן וגם מאפשר ישיבה על כוס קפה לאורחים המזדמנים.

בדיקת חלופות שיש למטבח

בדיקת חלופות שיש למטבח

בחדר הישיבות הכנסנו ארון קיר גדול לאחסון אך השארנו מידוף פתוח על מנת לאבזר אותו ולתת הרגשה ביתית חמימה. בשולחן הוטבעו פסי פליז בגריד מרובע המתכתב על חלונות המסדרון ועם השולחן שרכשנו לפינת הישיבה.

ההשראה לשולחן חדר הישיבות ושרטוט ראשוני שהובילו לתוצר המוגמר

 

ריהוט המשרד בוצע ע”י חברת כ.א.מובילי האלופים, למשטחי העבודה בחרנו גוון אפור גרפיט ורגלי מתכת אלכסוניות למראה תעשייתי איכותי.

במהלך הפרויקט הייתי בקשר עם רבים עובדי המשרד, ניר, רוני, אסף, שחר, תמי דורית מהנדי ועוד, כולם אדיבים נכונים לפנות זמן ולהירתם לכל משימה. אנשים חמים שנכנסו לי ללב.

מאז המעבר למשרדים החדשים אנו בוחנים את  החללים ובודקים כיצד ניתן לנצל את החללים הקיימים למיקסום מספר העובדים, לי נותר רק לאחל שהצמיחה והשגשוג ימשיכו לשרור במשרדי אוגלים.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support