תכנון משרדים ללא לקוח קצה #2

תכנון משרדים ללא לקוח קצה #2

מערכות – בפוסט ניתן טיפים אדריכליים בנושא המערכות הטכניות במשרדים – חשמל, מיזו”א ומתזים. נקנח בטיפים לעיצוב מנצח.

כתלות בגודל השטח שברשותכם, ניתן לחלק אותו לאזורים המופרדים בארון חשמל ותקשורת נפרדים ובכך לאפשר את חלוקת החלל ליחידות משנה . יש להקפיד על מסדרון המשכי בין החלקים או מבואת כניסה משותפת כך שאם לקוח אחד שוכר את כל החלל החלוקה המשנית לא תפריע ולא תהיה מורגשת. אפשרות נוספת היא חלוקת החלל  באופן כזה שיאפשר שכירות משנה של יחידות קטנות ועצמאיות.

דוגמא לחלוקה לשני משרדים הניתנים לאיחוד במידת הצורך

אני ממליצה לתכנן את התאורה,  המיזו”א והמתזים בנפרד לכל מודול של יחידת חלונות בסיסית, כך שיאפשרו איחוד יחידות או פיצול יחידות  ללא צורך בשינויים גדולים מלבד בנייה או הריסה של קיר הגבס ותוספת של דלת. כלומר מבחינת המערכות מתכננים את החלל כשני משרדים ופשוט לא בונים את הקיר המפריד. אני ממליצה ליצור סינר גבס עליון במיקום החלוקה העתידית כך שתישמר האקוסטיקה הנחוצה במקרה של שני משרדים. דוגמא למודולים של תיקרה הניתנים לאיחוד או חלוקה-

חשמל – מומלץ להכין נקודות חשמל עודפות שיאפשרו שימושים שונים לחדרים. מומלץ גם למקם נקודות לטלוויזיות על גבי הקירות, כך שכל חלל יכול להפוך לחדר ישיבות במקרה הצורך או במקרים שבהם יש צורך במסכים נוספים לתפקוד שוטף של העובדים. אנו מיקמנו גם נק’ חשמל רצפתיות בחללים אשר יש להם פוטנציאל לשמש כחדר ישיבות. במקרים של קירות מסך עד הרצפה, אני ממליצה למקם עמודים נמוכים של שקעי חשמל לפי הצורך. מיקומי השקעים אקוטיים לגמישות של החלל, לדוגמא חלל לעובד אחד או שניים.

מיקומי חשמל המאפשרים גמישות בשימוש בחדר

תאורה – רמת התאורה המומלצת למשרדים נעה סביב 400 לוקס, יש לוודא תאורה טובה הן באזור של שולחן העבודה והן בהיקף החדר במקרים של ציפוף והכנסת מספר עובדים לחלל נתון.

תעלות מיזו”א, חשמל וצנרות מים בתיקרה חשופה

מיזו”א – הפתרון הבסיסי הפשוט הם גרילים ריבועיים המתאימים לתיקרה אקוסטית פריקה, שידרוג במראה ניתן ע”י שימוש בגרילים מוארכים וצרים אותם יש לשלב בתיקרת גבס.

עיצוב – קבלו נוסחה מנצחת לעיצוב מנצח שמתאים לכולם ותואם את הצו השעה שנת  2020 .

עיצוב משרד

כתלות בגודל השטח ובמיקום המגדל בו הוא נמצא, ככל שהמגדל יוקרתי ואיכותי כך ייצפו השוכרים לחלל שישקף את היוקרתיות בה הם מעוניינים. נתחיל מהקל לכבד –

רצפה – בלי להשקיע יותר מידי מחשבה תלכו על פרקט למינציה בגוון אלון רמת גמר 4סי , הכי נפוץ, פרקטי, חמים, זול, יפה ועכשווי. טיפ – חשוב להקפיד שיהיו לפרקט פאזות וגמר מחוספס מט שנותנים ללמינציה את המראה האמיתי של העץ.

מחיצות – על מנת להחדיר אור לחללים הפנימיים מומלץ להשתמש בדלתות זכוכית למשרדים , חלונות פנימיים או מחיצות שלמות מזכוכית. יש סוגים שונים של מחיצות זכוכית ומגוון העלויות בהתאם. כיום הפרופילים השחורים מככבים , ושוב, ככל שהפרופיל דק יותר או אקוסטי יותר כך מחירו יעלה בהתאמה.

תקרה – תקרה אקוסטית נותנת פתרון טוב, מומלץ למסגר אותה בסינר גבס היקפי ולהשתמש באריחים שלמים בלבד. אני מעדיפה למקם את האלמנטים של מיזו”א בהיקף הגבס, כדי להשאיר את האריחים  נקיים ככל הניתן ולפנות מקום לתאורה. האריחים בעלי הטקסטורה העדינה ביותר נראים הכי טוב. במידה ורוצים לשדרג את המראה ניתן ללכת על פרופיל פיין ליין כסופים או שחורים אך רק בחללים עם אריחים בגודל מלא וללא חיתוכים.

במקרים בהם מחליטים ללכת על תקרת גבס אני ממליצה לבחור גופי תאורה זהים שיוכלו להתאים לכל החללים ויפשטו את הרכישה והתחזוקה שלהם. הפרופילים המאורכים או עגולים מאוד אופנתיים כיום וניתן ע”י משחקים גאומטריים ליצור עניין בתקרה.

מטבחון – המטבחונים המובילים כיום הם אלו הלבנים או האפורים, פורמייקה עמידה ונוחה לשימוש, אבן קיסר אפור כמשטח עליון וחיפוי קיר תואם או בקרמיקה לבנה בתצורת בריקים.

שירותים – זה עולם ומלואו ויוקדש להם בלוג נפרד משלהם. רק נעדכן שהסטנדרט היום הוא הפרדה מלאה בין התאים, כלומר מחיצות מרצפה ועד תיקרה.

שירותים בעיצוב פשוט ונקי

עיצוב מותאם אישית – לקוח הקצה הנעלם מקבל חלל מעוצב ויפה גם אם גנרי במראהו,  נישאר לו רק  למתג את הקירות ולקנות ריהוט.

הריהוט והטפט נבחרו עם השוכר

לצפייה בפרויקטים אחרים שעיצבנו אתם מוזמנים להיכנס ללינק,  פגישת היכרות ללא עלות או התחייבות. אשמח לתרום לכם מניסיוני.

עיסקי

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support