מרכז מבקרים מד”א, ירושלים

מרכז מבקרים מד”א, ירושלים

בכניסה לירושלים, במימונו הנדיב של בלומברג ראש עיריית ניו-יורק, מד”א שיפצה והרחיבה מבנה קיים.   אגודת מגן דוד אדום מתקיימת מתרומות אשר מגויסות בארה”ב ובאירופה, התעורר צורך במרכז הסברה בו יוכלו תורמים ללמוד על מד”א, היקף פעולותיה, ההיסטוריה של הקמתה  ולעקוב אחר תרומתם. המרכז מיועד גם לביקורי תלמידים ולמתן קורסים להכשרת מתנדבי מד”א לתחנות השונות. הוחלט להקצות את הקומה ב’ בבניין המתחדש למרכז המבקרים ומשרדנו זכה לתכננו.
mada-elev

המרכז מורכב משלושה חללים, מבואת כניסה לקומה, אולם הרצאות וכנסים וחלל תצוגה למבקרים.

C:Documents and SettingsShirleyMy Documentswork2010Madapla

C:Documents and SettingsShirleyMy Documentswork2010Madapla

הקבלן אשר בנה את ההרחבה של המבנה כולו זכה במכרז גם לבניית מרכז המבקרים, לאחר כשנה וחצי של עבודה מאומצת והרבה נסיעות לירושלים, מרכז המבקרים של מד”א בירושלים הושלם. נערכה מסיבת פתיחה מפוארת בנוכחותו של ראש העיר ניו-יורק מר מייקל בלומברג ואחותו מרג’ורי, אשר תרמו את הכסף לבניית המבנה.
siteat work

תמונות מתהליך העבודה – בניית הטריבונות, העבודה על מדליון השיש, וחיתוך ניסיוני של מדליון העץ.

מרכז המבקרים מיועד בעיקרו למבקרים מחו”ל ובהתאם לקהל היעד נבחרו חומרי הגמר והוחלט להשקיע בגמרים איכותיים אשר יכבדו את המקום: הרצפה משיש, התיקרה מאריחים אקוסטיים מפח ומעץ וחיפויי קיר מפורניר אגוז אמריקאי. באולם ההרצאות נבחרו כיסאות אדומים, והוחלט לשלבם עם עץ אגוז על מנת לתת מראה מכובד ומיושב. באולם זה ניתנה חשיבות מירבית לנושא האקוסטי וכל הקירות חופו בשטיח אקוסטי מיוחד בגוון אפור ועליו פלטות מחורצות בגמר פורניר אגוז. בתוך הפלטות המחורצות שולבו שלושה מדליונים של פרחים מאותו החומר ותאורה ניסתרת של פסי לד שולבה בינהם. התיקרה תוכננה ברצועות אלכסוניות עם תאורה ניסתרת בינהם, וגם שם הצורך באקוסטיקה טובה הכתיב אריחים פריקים ממתכת ומעליהם ספוג אקוסטי.

1

ערוך 7חלל המבקרים היווה אתגר תיכנוני בפני עצמו, החלל מורכב משני גאומטריות אחת ישרה ואילו השניה  מעוגלת ובמרכז כל זה עמוד עגול הדורש התייחסות.  מימין לכניסה ניקבע קיר עץ ועליו  מסכי פלסמה לשימוש המבקרים ולאיתור השימוש הספציפי שנעשה בכספי כל התרומות. מצידו השני של החלל מתוכנן קיר עם מידע על פעילויות מד”א. בחלק המעוגל הוגדר אזור התכנסות שבו יוקרן סרט הסברה על מספר מסכי לד. סביב אזור ההקרנה מתוכננות עמדות עם מחשב להפעלת המבקרים ולמתן מידע על האירגון. במרכז המבקרים נעשו כל ההכנות למולטי מדיה אך האביזרים עצמם טרם נירכשו ומד”א ממתינים לתרומות נוספות על מנת להשלים את החסר במרכז המבקרים.

ערוך 15.

הגדרת אזור ההתכנסות באולם נעשה ע”י דוגמא בחיתוך לייזר ברצפת השיש, עוצבה דוגמא התואמת לזו אשר מופיעה גם בקירות העץ באולם ההקרנה. התיקרה קיבלה גאומטריה זהה לרצפה ונקבע בה תיקרת גבס מחוררת עם תאורה תלויה של כדורים כסופים. שאר חלל התיקרה חולק לפסים אורכיים המוגדרים באמצעות גופי התאורה והאריחים הפריקים .

23 ערוךבמרפסת ההיקפית הוכנו נקודות חשמל ותיקשורת לעמדות תצפית חיצוניות אשר יסבירו על נוף הרי ירושלים הנישקף מהמירפסת. לתמונות הרישמיות אתם מוזמנים להציץ בעמוד מרכז המבקרים בפורטפוליו.1640_10 1640_11

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support