מלון בוטיק ירושלמי #1

מלון בוטיק ירושלמי #1

איך מסכמים עבודה של שנתיים על בית המלון “בוטיק הנביאים” בירושלים? התחלתי לכתוב את הפוסט והוא גדל וגדל עד שהפך לשתיים. בפוסט הראשון נסקור את העבודה על עיצוב החדרים, המסדרונות ועיצוב הלובי ובפוסט השני  נעבור על עיצוב החללים הציבוריים של המלון.

הלקוח בחר בנו משום שחיפש סטודיו עיצוב בוטיק קטן , כזה שיקדיש למלון את כל תשומת הלב והאכפתיות האפשריים, לקוח ותיק המליץ אלינו ונוצר החיבור, אני וצוות העובדות  הענקנו למלון את כל הלב והנשמה.

המלון ממוקם במרכז ירושלים ברחוב הנביאים, כחלק מבנין מגורים ובצמידות אליו מבנה עתיק לשימור. המלון פרוס על שתי קומות עיקריות, הראשונה במפלס הקרקע עם חלונות קשתיים גדולים והשניה בקומה התחתונה אשר פונה לחצרות אנגליות המקיפות את כל המבנה. שתי הקומות יועדו לשמש כמלון כבר מהתכנון הראשוני של המתחם. אך החלוקה הראשונית לא התאימה לצרכי הלקוח וכך ניגשנו לביצוע התאמות ושינויים בתכנית המקור. הקונטקסט של המתחם הכתיב את השפה העיצובית שנבחרה למלון, רצינו לייצר אוירה ירושלמית ייחודית .

חזית ירושלמית יחודית

היזם החליט לייעד את המלון לאוכלוסייה דתית חרדית, כאשר במהלך השבוע המלון משמש כמלונית יולדות  ובסופי שבוע הוא מתפקד כמלון רגיל למשפחות ותיירים מחו”ל. בתכנון המלון נתנו מענה לצרכים הייחודים והמיוחדים של המלון ולקהל היעד שלו. הפרוגרמה של המלון כללה לובי, חדר האוכל,  אולם אירועים, תינוקייה, חדרי הנקה, סטודיו לצילום תינוקות, חנות מזכרות, טרקלין לאירועים קטנים והרצאות, ובית כנסת. כמו כן, היה צורך להכניס גמישות בתכנון על מנת שהמלון יוכל לשנות את פניו בהתאם לצרכים המשתנים.

החלל הראשוני ממתין ליד אוהבת 

התכנון התחלק לשני שלבים, התחלנו בתכנון החלק שידרוש את זמן הביצוע הארוך יותר – תכנון החדרים. התכנית  פרוסה על שתי קומות ואין בה חזרתיות רבה במבנה החדרים, החדרים מגוונים וכוללים חדרים לזוג, למשפחה, לשתי יולדות , חדרים עם תתי חלוקות פנימיות ואף חדרים משותפים המיועדים לשמש ארבע יולדות.

כל החדרים מתוכננים כדי לאפשר גמישות מקסימאלית אשר מאפשרת להתאים את אותו החדר הן לשתי יולדות החולקות אותו במשותף והן לזוג המגיע לסוף שבוע. ראש המיטה תוכנן כחיפוי קיר מעץ  ויכול להתאים לשתי צורות ההעמדה השונות.

עיצבנו ארון דו צדדי המשמש את היולדות לאחסון  אך גם מהווה הפרדה ויזואלית  היוצרת חללים נפרדים לכל יולדת.

הארון משמש כאלמנט הפרדה והינו דו צדדי

המלון משמש כמקום מנוחה וככזה הוחלט לבחור לחדרים צבעים בהירים ומרקמים חלקים. רצינו מלון שיהיה על זמני וקלאסי בעיצוב שלו עם נטייה מודרנית בהירה וקלילה. לריצוף בחרנו שיש בהיר שישתלב עם חיפוי האבן החיצוני.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא חדר-ריק-768x1024.jpg

החדר מרוצף וממתין להתקנת הגמרים

החומרים שנבחרו לנגרות הם שילוב גוונים של לבן ועץ אלון עם פרטים מעוגלים. בכל חדר יש ארונות בגדים היכולים לשמש כמחיצות, שידות לצידי המיטה, שולחן כתיבה וארון כניסה משולב עם פינת קפה וכיור נטילת ידיים בשיש חום. ריהוט החדר, כמו כל הריהוט שבמלון, תוכנן ועוצב בקפידה ובהתאמה מלאה לקונספט העיצוב הייחודי.  לחדרים  וילונות כפולים המאפשרים החשכה מלאה, הגוון האפור של הוילון חוזר על עצמו גם בסיס המיטה והכיסוי שעליה. הכורסאות וכריות הנוי נותנות כתמי צבע עדינים למכלול.

ארון כניסה משולב עם פינת קפה וכיור נטילת ידיים (צילום שירן כרמל)

לאחר שתכנון כל החדרים הושלם ועיצוב הריהוט נבחר בעזרת חדר לדוגמא, הבנייה החלה ואנו פנינו לתכנן את שאר החללים במלון.

למסדרונות הוקדשה מחשבה רבה, אוירה של שקט ושלווה חשובה מאוד ליולדות ובשל כך נבחר שטיח כחול עכשווי לחיפוי רצפת המסדרונות כדי ליצור שקט מקסימלי. בתוך המסדרונות שולבו פינות הסבה אינטימיות לאירוח משפחה וחברים שאינם שוהים במלון. הדלתות תוכננו עם כיווני פורניר משתנים כדי לייצר עניין ולהשלמת המראה – השילוט שתוכנן בקפידה כמו תכשיט ע”י יוגו-ארט עם הגרפיקה שנבחרה ללוגו של המלון.

חסר מאפיין alt לתמונה הזו; שם הקובץ הוא corridor-1024x305.jpg

בעיצוב הלובי שכפלנו את צורת החלון הקשתי וייצרנו קשתות עץ המגדירות את הקבלה ואת פינות ההסבה שבהן מיועד להיות מחשב לשימוש האורחות.  בחרנו בעץ אגוז כדי לבדל את הלובי משאר המלון ולתת תחושה יוקרתית, את הקירות חיפינו בטפט כחול איכותי אשר החמיא לאגוז והדגיש את קשתות העץ.

תהליך העבודה על הלובי

ברצוף מרכז החלל שילבנו את דוגמת לוגו המלון באבני שיש בחום וורוד עם מסגרות בפליז. ואת התקרה חילקנו לשדות אורכיים ע” קורות גבס שבניהם תקרה אקוסטית.

נגריית בית אלפא העבירה לנו סרטון מתהליך העבודה על הדלפק

שעות עבודה רבות נדרשו כדי לעצב דלפק קבלה  קטן יחסית, נגיש שעונה על דרישות העיצוב שלנו.

אתם מוזמנים להסתכל על התמונות שצילמה לנו שירן כרמל באתר שלנו .

ניתן להזמין מקום ולקבל סיור וירטואלי תלת מימדי בחדרים באתר המלון.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support