מחיצות או לא להיות

מחיצות או לא להיות

בתחום עיצוב המשרדים, הקורונה הופיעה והביאה איתה מושגים ואתגרים חדשים. הרבה חברות מצאו כי העבודה מהבית מאוד יעילה, החיסכון בזמני הנסיעה הומר לזמני עבודה ארוכים יותר, פגישות הזום יעילות ומונעות ביזבוז זמנים. הרווחיות והיעילות עלו, העובדים דיווחו על סיפוק והנאה מהעבודה מהבית, כך שכולם מרוצים וחברות אלו מתחילות לאמץ מודול אחר של עבודה. רוב השבוע עבודה מהבית ומיפגשים במשרד בתדירות נמוכה של פעם בשבוע או פחות. הגעה למשרד נועדה בעיקר לחיזוק קשרים חברתיים וליצירת גיבוש חברתי, אשר הוכח שמועיל הן לעובד והן לחברה. בחברות אחרות חלוקה לקפסולות מתאימה יותר, מקומות עבודה רבים ייצרו אזורים מבודדים למחלקות שונות תוך הקפדה על הפרדה ממחלקות אחרות ואף חלוקה של זמני הארוחות לפי הקפסולות, כל זאת על מנת לשמור על מידור בריאותי מקסימאלי. בחברות בהן יש חלוקה למשרדים אישיים, ההפרדה כבר קיימת וכדי להגבירה, ביקשו שהעובדים יאכלו בחדרם ולא במשותף כדי למנוע הדבקות. ומה קורה בחללי האופן ספייס? אלו שקרנם עלה בשנים האחרונות ? מה עושים עם החללים הפתוחים שכבר קיימים?  אלו קיבלו תוספות של מחיצות, חציצות, הפרדות כאלו ואחרות. אז החלטנו להגיש לכם סקירה עדכנית של האפשרויות שונות בנושא מחיצות ההפרדות ומה שבינהן .

  • מחיצות סביב עמדות עבודה

המחיצות הישנות מפעם היו גועליות  אבל יש היום גרסאות חדשות, מדוקקות עם גמרים גמישים ומראה מעודכן ועכשווי. היתרונות ברורים, מתן פרטיות מצד אחד, חלוקה לקבוצות קטנות ואינטימיות ומהצד השני. חלוקה לקיוביקלס מאפשרת גמישות אינסופית בחלל לשינויים עתידיים וגם חוסכת עלויות גבוהות בבניה. במשרד בו עבדתי בניו יורק, היתה בחורה שכל תפקידה היה לתכנן ולתאם את המחיצות והריהוט המשרדי שביניהן לכל הפרויקטים שתכנן המשרד. הנושא דרש הרבה נסיון וידע והוחלט להקצות לנושא מומחית. הנטיה שלי היא למחיצות עם חומרים חלקים- פורמאיקה, פורניר, רשתות ברזל, זכוכית וכד’. עם מסגרות כאלו ואחרות ניתן לקבל מראה מגניב, מכובד, הייטקי ואפילו תעשייתי. תחום הבדים האקוסטיים גם השתדרג וניתן למצוא מבחר גדול של בדים שנראים טוב וניתנים לניקוי בקלות ומוסיפים לשקט בחלל העבודה.

  • חציצות על עמדות עבודה

תחום זה התפתח מאוד ויש מבחר של צורות, גבהים וגמרים שונים לבחירה. היתרון הברור הראשון הוא שניתן להתקין את המחיצה על עמדות קיימות, בחללים בהם יש תלונות על רעש של עובדים, החציצה הנמוכה תשדרג פלאים את האקוסטיקה. המחיצה אמנם נמוכה, אך עוזרת לתחושת הפרטיות והאינטימיות של שולחן העבודה. יתרון נוסף הוא שהמחיצות קטנות, פריקות וניתנות לריפוד מחדש בקלות, זו דרך נהדרת להכניס קצת צבע, עניין ולרענן משרד קיים.

  • מחיצות הפרדה בין אזורים שונים

בתחום הזה אין גבולות לדמיון ולמה שניתן ליצור, החל מרפרפות עץ, מחיצות זכוכית, אלמנטים מברזל, פרטי איחסון מפרידים, שימוש בצמחייה ועוד. המטרה היא ליצור חציצה ויזואלית, אקוסטית עיצובית או פרוגרמטית. להלן כמה דוגמאות למוצרי מדף מוכנים, שניראים מיוחדים ויוסיפו לעיצוב של כל חלל.

דוגמא לעיצוב ייחודי של מחיצת רפרפת עץ בנגרות

מחיצת רפפות עץ- עיצוב שירלי נחמנה אדריכלות

  • זמני קורונה ייחודיים

חדרי הישיבות מתהדרים במחיצות פרספקס על מנת לאפשר שיחה ללא מסכות, משרדים חולקו לאזורי קפסולה שונות, וחללי עבודה משותפים קיבלו חלוקה מחדש ליצירת חציצה בין העובדים. יש שהגדילו לעשות ועיצבו מחיצת קורונה יחודיות.


יצירת מקומות מיפגש

אחרון אך לא חביב, בחללים פתוחים יש צורך במקומות מיפגש קטנים ואינטימיים, איזורי ישיבה קטנים או תאים לשיחות טלפון , ניתן לייצר חדרון מופרד או לבחור מחיצה היקפית עוטפת ליצירת פינה מופרדת ויותר אינטימית בתוך החלל הגדול והפתוח.

כרמל ביזנס

מקווה שהועלנו, והכי חשוב הבריאות.

Submit a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support